EDUKACIJOS

Visas edukacines programas galite užsakyti pasinaudoję kontaktais, esančiais kiekvienos edukacinės programos aprašyme

professions   Pasaulyje egzistuoja tokia daugybė įvairiausių darbų bei profesijų, kad vargiai kas galėtų jas išvardinti ar suskaičiuoti. Ir kaip iš tokios gausybės išsirinkti tą pačią pačiausią - įdomiausią, smagiausią, geriausią?.. Reikia apie jas žinoti! Štai apie kai kurias iš jų galite sužinoti, apsilankę edukaciniame užsiėmime vaikams apie profesijas. Norite pabūti kirpėjais, siuvėjais, stomatologais, konstruktoriais, kompozitoriais, mokslininkais, programuotojais?.. Žaisdami išbandysite įvairių darbų įrankius ir priemones, išgirsite smagių istorijų iš senovės laikų. Pavyzdžiui, kas ir kaip senovėje gydydavo dantis, atlikdavo dabartinių chirurgų darbą ar kodėl kirpėjai kirpdavo plaukus stebėdami mėnulio kalendorių. O ar žinote, kas

sugalvojo siuvėjų matavimo centimetrą? O ar bandėte kada nors suskaičiuoti, kiek įvairiausių profesijų atstovų reikia, norint pastatyti namą!.. 

Šią programą dalyvių grupės gali užsisakyti tel.: +370 649 72456. Užsiėmimus veda Žaislotekos vyriausioji bibliotekininkė Rasa Milerienė. Edukacinė programa apie profesijas suskirstyta į du užsiėmimus pagal dalyvių amžiaus grupes: užsiėmimai I-II klasių mokiniams ir III-IV klasių mokiniams, šeimoms, suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams, auklėtojams). Taip pat tinka vaikams ir jaunimui su specialiais poreikiais – bibliotekoje yra keltuvas. Priimamos grupės nuo 10 iki 20 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti). Edukacinis užsiėmimas yra nemokamas.Vidutiniška vieno edukacinio užsiėmimo trukmė – 45 min. Renginio vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvė (IV a.).  Laiką pasirenka užsiėmimų dalyviai, suderinę su programos rengėju.

Pagrindinis edukacijos tikslas –žaidimų ir žaislų pagalba supažindinti vaikus su profesijomis, patrauklia forma pristatyti ir populiarinti Žaislotekos teikiamas paslaugas.

Uždaviniai:
1. Pristatyti žaislus ir žaidimus, kad vaikai galėtų susipažinti su įvairiomis profesijomis.
2. Skatinti vaikus žaisti lavinamuosius žaidimus, susijusius su profesijomis.
3. Siekti, kad vaikai žaisdami įgytų daugiau žinių apie profesijas.
4. Pristatyti žaisloteką kaip šiuolaikišką erdvę vaikų laisvalaikiui, mokymuisi, savęs pažinimui, skatinti naudotis žaislotekos paslaugomis.
Žaisdami vaikai prisitaiko sau įvairius socialinius vaidmenis, susipažįsta su atskiromis profesijomis. Žaidimai, ypač interaktyvūs, lavina dėmesį, loginį mąstymą, greitą reakciją, gerina smulkiąją motoriką. Susipažinę su interaktyviais žaislais ir žaidimais vaikai įgyja ir programavimo pradmenų.