Edukacinės programos

Visas edukacines programas galima laisvai naudoti ir pritaikyti savo poreikiams

Edukacinės programos sukurtos projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – skaitmeninės kompetencijos centras“ lėšomis

DSC 7466keisDaugelis iš mūsų neįsivaizduoja savo gyvenimo be fotografijos. Jos pilna mūsų telefonuose, kompiuteriuose, reklaminiuose stenduose, nesuskaičiuojama daugybė mirga interneto portaluose ir socialiniuose tinkluose. Įamžinti save, kitus, aplinką tapo taip pat įprasta ir būtina, kaip ryte išsivalyti dantis. O juk norisi, kad tarp begalinės jūros vaizdų tavo sukurta ar užfiksuota akimirka būtų kažkuo ypatinga, kitokia... Ir čia į pagalbą ateina išmanieji prietaisai bei šviesos šaltiniai, kuriuos naudojant galima sukurti neįtikėtino grožio fantastinius vaizdus, paverčiant juos meno kūriniu. Šioje edukacinėje programoje išmoksite ilgo išlaikymo

fotografavimo technikos, susipažinsite su įvairiomis išmaniųjų įrenginių programėlėmis, padedančiomis sukurti meninius efektus fotografijose. Patys kursite ir piešite vaizdus tamsoje su įvairiais šviesos šaltiniais. Išbandysite programuojamą LED lazdą netradicinėje fotosesijoje. Sukurtus vaizdus fiksuosite nuotraukose, dalinsitės įspūdžiais. 

Šią programą dalyvių grupės gali užsisakyti https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos arba tel.: +370 659 06061. Užsiėmimus veda edukatorius Dainius Vareika.
Edukacinė programa skirta vaikams nuo V iki XII klasės. Taip pat tinka šeimoms, suaugusiems, specialistams, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams, auklėtojams), neįgaliesiems – bibliotekoje yra keltuvas, programą galima sutrumpinti, palengvinti kūrybines užduotis. Priimamos grupės nuo 4 iki 10 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti). Paslaugos kaina vienam dalyviui - 4 eur.
Vidutiniška vieno edukacinio užsiėmimo trukmė – 60-80 minučių. Renginio vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvė (IV a.). Laiką pasirenka užsiėmimų dalyviai, suderinę su programos rengėju.

Pagrindinis šio edukacinio užsiėmimo tikslas – panaudojant meninės fotografijos kūrimo technikas ir išmaniuosius įrankius, ugdyti edukacijos dalyvių kūrybinį mąstymą ir lavinti vaizduotę, skatinti naudotis įvairiomis meninės raiškos priemonėmis, išmokti vertinti fotografijos meno pritaikomumą.
Uždaviniai:
1. Supažindinti edukacijos dalyvius su fotografijos galimybėmis, išmaniosiomis programėlėmis ir įrankiais, naudojamais meninei fotografijai sukurti.
2. Išbandyti save, sukuriant meninę fotografiją, panaudojant įvairius šviesos šaltinius ir programuojamą LED lazdą.
3. Užfiksuoti sukurtus vaizdus, pasidalinti kūrybinėmis idėjomis kaip pritaikyti sukurtus vaizdus įvairiose gyvenimo ir kūrybos srityse.