EDUKACIJOS

Visas edukacines programas galite užsakyti pasinaudoję kontaktais, esančiais kiekvienos edukacinės programos aprašyme

1e29d5f4754f85bb80cdb361d0e0ee21Dideliame, pilkame, niūriame mieste gyveno maža mergaitė. Ji mėgo žiūrėti pro savo namų langą ir svajoti. Kartą, lyjant smarkiam lietui, už lango stiklo ji išgirdo tylų bzzzzzz..... Pravėrusi langą pamatė mažą, sušlapusią ir sušalusią bitutę. Mergaitei pagailo bitutės. Ji pravėrė langą ir įsileido bitutę vidun... Ar norite sužinoti, kas atsitiko toliau? Apsilankykite mūsų edukacinėje programoje „Bitė ir aš“ – sužinosite, kaip mergaitės ir bitutės draugystė pakeitė miestą į spalvotą, kvepiantį ir žydintį sodą! Sužinosite, kiek daug gali nuveikti ištikima bičiulystė, kokios svarbios ir be galo reikalingos mūsų Žemei bitės. Ir ką mes visi kartu galime nuveikti, kad mūsų planetoje būtų gera gyventi žmogui, gyvūnui, augti medžiui ir gėlei, kad oras, kuriuo kvėpuojame, būtų švarus, kad vanduo upėmis tekėtų skaidrus ir tyras...

 

  Šią programą dalyvių grupės gali užsisakyti tel.: +370 659 06305. Užsiėmimus veda Vaikų erdvės vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė ir vyriausioji metodininkė Rita BaltrukienėEdukacinis užsiėmimas skirtas priešmokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams (6-10 m.). Taip pat tinka vaikams ir jaunimui, turintiems judėjimo negalią (bibliotekoje yra keltuvas), juos lydintiems suaugusiems – bibliotekininkams, mokytojams, auklėtojams ir šeimoms. Priimamos grupės nuo 10 iki 25 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti). Edukacinė programa yra nemokamaVidutiniška vieno edukacinio užsiėmimo trukmė – 45 minutės. Renginio vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvė (IV a.). Šiltuoju metų laiku užsiėmimas puikiai tinka atvirose erdvėse – parkuose, lauko terasose ir kitur. Esant galimybėms, edukacinė programa vykdoma ir mokyklose, vaikų darželiuose. Laiką pasirenka užsiėmimų dalyviai, suderinę su programos rengėju.

Pagrindinis edukacinės programos „Bitė ir aš“ tikslas – naudojantis pasakojimo kūrimo metodu, ugdyti ekologinį edukacijos dalyvių sąmoningumą, žadinti rūpestį gamta bei supažindinti su bičių nepakeičiama reikšme žmonijos Žemėje išsaugojimui.
Uždaviniai:
1. Skatinti domėjimąsi gamta, ekologija.
2. Lavinti mokinių kūrybiškumą, panaudojant istorijų pasakojimo metodą.
3. Ugdyti socialinę bei pažintinę kompetencijas.

  Ši edukacinė programa sukurta Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projekto „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“ metu. Projektas skirtas plėtoti šiuolaikinį pasakojimo meną (Storytelling) Lietuvoje ir partnerių iš Švedijos bei Norvegijos pagalba sukurti pasakojimo meno ir metodo taikymo modelį Lietuvos bibliotekoms, išbandyti ir įveiklinti jį kaip naują edukacinę paslaugą įvairaus amžiaus ir socialinių grupių vartotojams. Projekto mokymuose ir veiklose, edukacinių programų kūrime, pasitelkiant pasakojimo meną dalyvavo M. Katiliškio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė ir vyriausioji metodininkė Rita Baltrukienė.