EDUKACIJOS

Visas edukacines programas galite užsakyti pasinaudoję kontaktais, esančiais kiekvienos edukacinės programos aprašyme

Ekrano kopija 2 keisApsilankykite rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje – sužinosite apie rašytoją tai, ko nerasite vadovėliuose. O tai, kas yra vadovėliuose, atrasite iš naujo. Kitaip pažvelgsite į mokykloje skaitytus kūrinius ir girdėtus faktus. Keliausite kartu su Mariumi per jo gyvenimo klajonių ir kūrybos stoteles, nuo gimtųjų Gruzdžių, Katiliškių, iš kurių pasiskolino sau vardą iki Pasvalio, kur dirbo bibliotekos vedėju, nuo pabėgėlių stovyklų Vokietijoje iki paties pastatyto šeimos namo Lemonte, Jungtinėse Amerikos Valstijose... Nepasiklysti padės ant lubų išpieštas stilizuotas rašytojo gyvenimo kelio

žemėlapis. Rasite fotografijas, dokumentus, autentiškas knygas, galėsite žvilgtelėti į rašytojo rankinį laikrodį ar pypkių kolekciją, rašomąjį stalą, rašomąją mašinėlę, karo metų dienoraštį... Stotelėse įrengtuose atvartuose, tarsi knygose – rašytojo tekstai nuo pirmųjų eilėraščių iki paskutinio romano, rankraščiai, publikacijos spaudoje... Prisėsite ant interaktyvių suolelių ir paklausysite aktoriaus Dainiaus Svobono įgarsintų Mariaus Katiliškio kūrinių ištraukų. Čia pilna mažyčių siurprizų, pasislėpusių už įvairių pasukamų, atverčiamų, paspaudžiamų detalių. Ir laivas „General Muir“, nuplukdęs Marių per vandenyną į kitą gyvenimą be gimtosios žemės. O kad įspūdžiai ilgam išliktų, dalyvausite informacinio-edukacinio terminalo žaidimuose, galėsite išgirsti paties rašytojo balsą. Dėliosite magnetines dėliones ir varžysitės protų mūšyje. Laukia smagūs prizai su Mariaus Katiliškio atminimo kambario simbolika.

   Šią programą dalyvių grupės gali užsisakyti iš Kultūros paso paslaugų sąrašo adresu https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos arba tel.: +370 659 06325. Užsiėmimus veda vyresnioji bibliotekininkė Toma MikalajūnaitėEdukacinė programa tinka vyresniųjų klasių mokiniams, pagal bendrąją viduriniojo ugdymo programą nagrinėjantiems išeivijos rašytojų kūrybą, suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams) bei visiems, besidomintiems lietuvių literatūra ir skaitymu. Taip pat tinka vaikams ir jaunimui, turintiems fizinę negalią – bibliotekoje yra keltuvas. Priimamos grupės nuo 10 iki 20 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti) ir pavieniai asmenys. Paslaugos kaina vienam dalyviui – 2 eurai. Vidutiniška vieno edukacinio užsiėmimo trukmė – iki 50 min. Renginio vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Rašytojų erdvė. Laiką pasirenka užsiėmimų dalyviai, suderinę su programos rengėju.

  Pagrindinis šios edukacinės programos tikslas – vyresniųjų klasių mokiniams, pagal bendrąją viduriniojo ugdymo programą nagrinėjantiems išeivijos rašytojų kūrybą, inovatyviomis ir autentiškomis priemonėmis pristatyti rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimą ir kūrybą istorinės aplinkos kontekste.
Uždaviniai:
1. Pateiktos autentiškos vizualinės medžiagos, pasakojimo – pokalbio pagalba suteikti programos dalyviams naujos kultūrinės patirties, literatūros ir istorijos žinių, kurių nėra vadovėliuose.
2. Supažindinti mokinius su Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje esančiais autentiškais eksponatais, rankraščiais, knygomis.
3. skatinti norą domėtis skaitymu kaip naujų patirčių šaltiniu, literatūriniu savo šalies paveldu, Lavinti savo skaitymo įgūdžius, plėsti žinių bagažą, ugdyti kūrybingą asmenybę.

  Mariaus Katiliškio atminimo kambarys modernizuotas ir edukacinė programa atnaujinta Pasvalio rajono savivaldybės administracijos 2020 m. įgyvendinto projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos, adresu Vytauto Didžiojo a. 7, Pasvalyje, infrastruktūros modernizavimas“ lėšomis.