Edukacinės programos

Visas edukacines programas galima laisvai naudoti ir pritaikyti savo poreikiams

Edukacinės programos sukurtos projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – skaitmeninės kompetencijos centras“ lėšomis

avatar 4971    Ar susimąstėte, kodėl užtemsta saulė ir krenta žvaigždės? Kodėl skiriasi vasaros ir žiemos nakties dangus ir kur yra visatos pakraštys?.. Kiek paslapčių, mitų ir atradimų slepia nakties skliautas! Ar nenorėtumėte kilstelti mažytį paslapties kraštelį, apsilankę mūsų edukacinėje programoje „Po žvaigždėtą dangų“? Sužinosite, koks puikus mokslas yra astronomija, kokie būna astronominiai reiškiniai, dangaus kūnai, žvaigždynai, kaip mūsų protėviai apipynė visa tai gražiausiomis sakmėmis ir pasakomis.
Stebėsite dangaus kūnus interaktyviomis priemonėmis, virtualiai keliausite po visatą – pamatysite vieną populiariausių astronomijos sistemų „Stellarium“, kuri leidžia išmaniajame įrenginyje tyrinėti dangaus skliautą, matuosite dangaus kūnų dydį ir atstumus iki jų. Pamatysite 150 kartų artinančio teleskopo galimybes... Ir išbandysite jėgas interaktyviame protmūšyje.

 Šią programą dalyvių grupės gali užsisakyti iš Kultūros paso paslaugų sąrašo adresu https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/412 arba tel.: 8 659 06061. Užsiėmimus veda edukatorius Dainius Vareika.

Edukacinė programa, veiklos ir varžytuvės pritaikomos pagal dalyvių amžių, todėl tinka vaikams nuo I iki XII klasės. Taip pat tinka vaikams ir jaunimui su specialiais poreikiais, šeimoms, suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams, auklėtojams). Priimamos grupės nuo 10 iki 25 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti). Paslaugos kaina vienam dalyviui – 3 eurai. Vidutiniška vieno edukacinio užsiėmimo trukmė – 45-60 minučių. Renginio vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvė. Laiką pasirenka užsiėmimų dalyviai, suderinę su programos rengėju. 

 Pagrindinis šio edukacinio užsiėmimo tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi astronomija, lavinti vaizduotę ir ugdyti bendrų tyrinėjimų bei atradimų džiaugsmą. 

Uždaviniai:
1. Supažindinti mokinius su astronomijos mokslu, išmokyti atpažinti žvaigždynus, supažindinti su mitais ir padavimais apie juos, astronominiais reiškiniais, dangaus kūnais, jų ypatumais.
2. Supažindinti su interaktyviomis programėlėmis, padedančios atpažinti ir surasti dangaus kūnus.
3. Prasmingai praleisti laiką tyrinėjant ir paskatinti domėjimąsi astronomija.