Ar žinote, kas yra gyvatėdis, karietaitė?.. O kas yra sėjikas?.. Iš kur paukščiai žino, kur skristi? Ir kaip kiekvieną pavasarį randa kelią į namus? Apie tai ir dar daugiau – edukaciniame užsiėmime „Iš paukštelių gyvenimo“! Užsuk į Pasvalio M. Katiliškio viešąją biblioteką su bičiuliais ar klasiokais, sužinok, pamatyk, išgirsk tai, ko dar nežinojai apie Lietuvos laukų, miškų ir netgi miestų giesmininkus. Susipažink su Lietuvoje gyvenančių paukščių gyvenimo būdu, mityba, lizdelių sukimu, perėjimu, migracija, žiedavimu. Mink mįsles, lenktyniauk protmūšio trasose... Ir dar – išmok pasidaryti lesyklėlę iš paprasčiausių daiktų: apelsino žievės, panaudotų sulčių pakelių ar plastikinių vandens pakuočių...
Edukacinį užsiėmimą dalyvių grupės gali užsisakyti tel.: 8 659 06305. Užsiėmimą veda Vaikų erdvės vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė.
Užsiėmimas skirtas priešmokyklinio amžiaus vaikams, I-IV klasių mokiniams, suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams), taip pat visiems, besidomintiems savo krašto gamta, čia gyvenančiais ir žiemojančiais paukščiais, ekologiškų daiktų gamyba. Jame gali dalyvauti ir neįgalieji – bibliotekoje yra keltuvas, naudojamos didelės raiškos technologijos, į pagalbą gali ateiti kiti vaikų erdvės specialistai. Priimamos grupės nuo 10 iki 20 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti). Užsiėmimai yra nemokami. Vidutiniška užsiėmimo trukmė – 50-70 min. Renginio vieta – Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvė (IV a.). Laiką pasirenka užsiėmimų dalyviai, suderinę su programos vedėju.
Programos tikslas: Įtvirtinti gamtines, ornitologines, geografines vaikų žinias, ugdant ir skatinant juos domėtis savo krašto gamta bei folkloru. Skatinti mokinių kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, gamtos ir gyvenamosios aplinkos saugojimą, panaudojant ir pritaikant įvairias priemones – nereikalingus daiktus, antrines žaliavas.
Programos uždaviniai:
1. Skatinti domėtis savo krašto gamta ir folkloru.
2. Sužinoti apie Lietuvos paukščių rūšis, išvaizdą, gyvenimo būdą, maitinimąsi.
3. Sužinoti kokia pagalba reikalinga paukščiams žiemą, supažindinti vaikus su paukščių lesinimo taisyklėmis.
4. Skatinti mokinių kūrybiškumą, naudojant ir pritaikant įvairias priemones – nereikalingus daiktus, antrines žaliavas.
5. Išmokyti pasidaryti lesyklėlę paukšteliams.