Edukacinės programos

Visas edukacines programas galima laisvai naudoti ir pritaikyti savo poreikiams

Edukacinės programos sukurtos projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – skaitmeninės kompetencijos centras“ lėšomis

  pasvalia  Pasvalys – Svalia – Pasvalia... Užsuk į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką, pasinerk į virtualią erdvę ir sužinok, kokie turtai slypi Pasvalio krašte. Čia tave supažindins su internetine svetaine www.pasvalia.lt, kurioje pasivaikščiosi po interaktyvų kultūros paveldo objektų žemėlapį ir interaktyvią laiko juostą, išbandysi mobilų PASVALIOS e. gidą, susirungsi žaidime „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“ , išspręsi „Įdomybių testą apie Pasvalio kraštą“. Ir dar - praktiškai išbandysi skaitmeninį instrumentą – skenerį, kurio pagalba Pasvalioje atsiranda nauji istoriniai ir kultūriniai objektai. Tapk istorijos tyrinėtoju, ir ne tik savo krašto, bet ir savo giminės ar šeimos šaknų atradėju...

 

Edukacinė programa skirta IX-XII klasių mokiniams, ir suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams), taip pat visiems, besidomintiems savo krašto istorija, kultūra, giminės, šeimos istorija ir kilme. Yra galimybė laisvai pritaikyti programą ir VIII klasių mokiniams.

Programos trukmė 65 minutės. Programos vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos mokymų klasė ir Rankraštynas. Programos laiką pasirenka dalyviai, suderinę su programos rengėju. Skambinti tel.: (8 451) 34319. vedėja Toma Mikalajūnaitė.

Nuoroda į programos prezentaciją internete:

https://drive.google.com/file/d/1tEaCh1plb7YIlEW7S5JfHLII53eMYJ1u/view?usp=sharing_eil&ts=5c35bd2c

Programos tikslas: plačiai pristatyti Pasvalio krašto e. biblioteką PASVALIA, plėsti vyresniųjų klasių moksleivių ir suaugusiųjų žmonių žinias apie Pasvalio kraštą, jo istoriją. Pasinaudojus skaitmeninių technologijų įrankiu – skeneriu „Bookeye-3“, praktiškai išbandyti nuskenuoti pasirinktą dokumentą; ugdyti vartotojų skaitmeninį raštingumą, skatinti domėjimąsi savo kraštu.

Programos uždaviniai:

1. Supažindinti su Pasvalio krašto e. biblioteka PASVALIA.
2. Pristatyti elektronines paslaugas vartotojams PASVALIOJE.
3. Pristatyti e. bibliotekoje PASVALIA sukurtą papildomą modulį – mobilų PASVALIOS e. gidą.
4. Praktiškai išbandyti skaitmeninį instrumentą – skenerį, nuskenuoti pasirinktą dokumentą.
5.Skatinti domėjimąsi Pasvalio kraštu, jo istorija, kultūra, paveldu.