Edukacinės programos

Visas edukacines programas galima laisvai naudoti ir pritaikyti savo poreikiams

Edukacinės programos sukurtos projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – skaitmeninės kompetencijos centras“ lėšomis

skaityk išmaniai

 Programa skirta supažindinti 5–9 klasių mokinius su elektroninėmis knygomis, jų skaitymo įrenginiais, skaitymo programėlėmis ir elektroninių knygų knygynais Lietuvoje ir pasaulyje. Suderinus skaitymą su naujomis technologijomis, edukacinė programa suteikia galimybę knygą, skaitymą pristatyti kaip patrauklią, naujovišką, šiuolaikišką, laisvalaikio veiklą bei skatina vaikus ir jaunimą naudotis bibliotekos paslaugomis, vėl atrasti knygų skaitymą. Bibliotekoje atsiradus galimybei naudotis elektroninių knygų skaitymo įrenginiais, galima įvairiapusiškiau patenkinti vaikų ir paauglių skaitymo poreikius, teikti jiems praktinę pagalbą.

 Edukacinės programos temos ir užduotys išskirstytos per 2 dienas, tačiau priklausomai nuo konkrečios situacijos, dalyvių skaičiaus ir turimo laiko, programą galima sutrumpinti arba vesti tik dalį programos (pvz.: išmanieji knygų skaitymo įrenginiai, elektroninės knygos ir kt.). Kitos bibliotekos gali šios programos struktūrą panaudoti kaip pagrindą savo edukaciniame darbe skaitymo skatinimo srityje.

 Programai atlikti reikalinga multimedija, bevielio interneto ryšio palaikymas, bent keli elektroniniai įrenginiai knygų skaitymui (knygų skaityklės, planšetės...).

Programos turinys

Pirma diena

1 tema: Kas tai yra elektroninė knyga, elektroninis rašalas, kuo eknyga skiriasi nuo įprastos popierinės knygos, jos privalumai ir trūkumai, lyginant su popierine knyga. Trukmė – 15 min.
2 tema: Elektroninių knygų ar tekstų skaitymo įrenginiai (kompiuteris, planšetė, mobilus telefonas, knygų skaityklė), jų privalumai ir trūkumai, skaitant eknygas. Trukmė – 20 min.
3 tema: Elektroninių knygų skaitymo programėlės, jų galimybės ir patogumas. Trukmė – 20 min.
4 tema: Lietuvos ir pasaulio elektroninių knygų knygynai, nemokamos eknygos vaikams ir jaunimui. Trukmė – 20 min.

Pertraukėlė – 10 min. (akių mankšta, poilsis).

Praktinės užduotys (trukmė – 35 min.):

 • Elektroninių įrenginių (planšečių, skaityklių) išbandymas.
 • Lyginamasis tyrimas „Ekologija ir knyga“ (pagal duotus faktus apskaičiuoti, kas labiau taupo gamtos išteklius ir yra ekologiškesnė – popierinė ar elektroninė knyga?).

Antra diena

1 tema: Elektroninių knygų skaitymas-paieška

 • Atsisiuntimas.
 • Atvėrimas.
 • Skaitymas.

Trukmė – 20 min.

2 tema: Darbo su knygos tekstu galimybės

 • Žymėjimas, pastabos, citatų išsaugojimas.
 • Žodyno naudojimas.
 • Reikšmės paieška internete.
 • Bendrinimas internete (pasidalink su draugais).

Trukmė – 20 min.

Pertraukėlė – 10 min. (akių mankšta, poilsis).

Praktinės užduotys:

 • Susiieškoti knygą elektroniniame knygyne, atsisiųsti, skaityti. Trukmė – 25 min.
 • Išbandyti darbo su tekstu galimybes praktiškai. Trukmė – 25 min.

Atsisiųsti programą