Edukacinės programos

Visas edukacines programas galima laisvai naudoti ir pritaikyti savo poreikiams

Edukacinės programos sukurtos projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – skaitmeninės kompetencijos centras“ lėšomis

RAUDONKEPURAITE   Gyveno kartą mergaitė, kuriai mama pasiuvo dailią raudoną kepurėlę ir dėl to mergaitę visi vadino Raudonkepuraite. Kartą jos mama pridėjo krepšelį sviestinių bandelių ir paprašė Raudonkepuraitės nunešti vaišes sergančiai senelei... Žinome, žinome, kas buvo toliau, - sakysite jūs. Bet ar žinote, kad ši Raudonkepuraitė gyvena Pasvalyje? Ir yra šiek tiek padykusi neklaužada! O vilkas... Vilkas moka skaityti! Ir pasaka visai ne apie tai, kaip vilkas suėdė senelę, po to anūkę, o medžiotojas vilką nugalabijo ir abi išgelbėjo. Kas iš tiesų nutiko Pasvalio Raudonkepuraitei ir ką skaito išsilavinę vilkai, sužinosite apsilankę Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje ir pamatę spektaklį „Raudonkepuraitė iš Pasvalio“, kurį pristatys bibliotekoje gyvenantis Kaukutis. Ir dar – susikursite sau stebuklingą knygelę, padedančią tapti geresniais!

Edukacinį lėlių teatro spektaklį „Raudonkepuraitė iš Pasvalio“ galite užsisakyti tel.: 8 659 06305, paskambinę Vaikų erdvės vyriausiajai bibliotekininkei Lijanai Markevičienei. 

Spektaklis skirtas vaikams nuo priešmokyklinio amžiaus iki VII klasės mokinių, šeimoms, suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams), neįgaliesiems, taip pat visiems, mėgstantiems lėlių teatrą ir linksmas, šiek tiek pamokančias istorijas. Priimamos grupės nuo 10 iki 30 žmonių (dalyvių skaičių galima derinti).

Spektaklio ir kūrybinio užsiėmimo trukmė – 1 val. Renginio vieta - Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvė. Laiką pasirenka edukacinio užsiėmimo dalyviai, suderinę su rengėju.  

 Pagrindinis edukacinio spektaklio tikslas – ugdyti vaikų kūrybinį potencialą, puoselėti saviraiškos ir kūrybos gebėjimus, meno pagalba ugdyti poreikį bendrauti ir bendradarbiauti. Ugdyti kritinį mąstymą ir gebėjimą atpažinti teigiamo elgesio naudą, skirti gėrį nuo blogio, kuriant „Gero elgesio“ taisyklių knygelę".

Uždaviniai:
1. Supažindinti su Pasvalio viešosios M. Katiliškio bibliotekos Lėlių teatro „Kaukutis“ istorija.
2. Stebėti spektaklį „Raudonkepuraitė iš Pasvalio“.
3. Sukurti savo „Gero elgesio knygelę“.