EDUKACIJOS

Visas edukacines programas galite užsakyti pasinaudoję kontaktais, esančiais kiekvienos edukacinės programos aprašyme

APIE MEŠKIUKUS

 Programa skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–5 klasių mokiniams, pedagogams, auklėtojams, tėvams, kitiems suaugusiems, susijusiems su vaikų mokymu ir auklėjimu, skaitymo skatinimo specialistams.

 Šia edukacine programa siekiama meninių užsiėmimų, žaislų, žaidimų, pažintinės medžiagos pagalba ugdyti vaiko asmenybę, kūrybinius ir fizinius gebėjimus, norą daugiau sužinoti; skatinti vaikus mąstyti, kurti, reikšti savo mintis ir jausmus, išmokti rišliai pasakoti, skaityti knygas. Ji supažindina programos dalyvius su žaislų (pliušinių meškiukų) istorija, vieta ir reikšme vaiko gyvenime; pristato įdomią faktografinę ir kolekcinę medžiagą. Į programą įeina lietuviškai įgarsinta animacija, kūrybinis užsiėmimas arba judrieji žaidimai. Pagamintą darbelį vaikai pasiima su savim į namus.

Programos turinys

1 etapas: Edukacinis pasakojimas tema „Apie meškiukus“ – trumpa pažintis su žaislų atsiradimo istorija, daugiau dėmesio ir laiko skiriant pliušiniams meškiukams. Skaidrių pagalba pasakojama apie pliušinio meškučio sukūrimo aplinkybes, pirmųjų meškučių gamybos įpatumus, medžiagas, formą, paplitimą pasaulyje, meškiuko kaip motyvo, vardo,papuošalo panaudojimą buityje, mene, meškų gyvenimo gamtoje įdomybėmis. Supažindinama su kolekcinių meškiukų įvairove. Tuo pačiu metu su vaikais vedamas pokalbis apie jų turimus meškiukus, skatinant juos kalbėti, pasakoti savųjų žaislų atsiradimo istorijas, ką su jais veikia, kokius žaidimus žaidžia, kokius jausmus jiems sukelia pliušiniai meškiukai ir t.t. (skaidrių demonstracija, komentarai, pokalbis). Trukmė – 10/15 min.
2 etapas: Animacinio filmuko „Mikė Pūkuotukas ir...“ peržiūra (vienas iš trijų). Trukmė – 10/20 min. priklausomai nuo pasirinkto įrašo peržiūros.
3 etapas: Kūrybinis užsiėmimas „pasidaryk savo meškiuką“: vaikai, naudodamiesi turimomis
priemonėmis, atlieka kūrybinę užduotį (pasirinktinai - pakabinamas meškiukas, erdvinis atvirukas su meškiuku, lankstinys iš popieriaus). Trukmė – 25/30 min.
4 etapas: Meškų žaidimai: judrieji lietuvių bei kitų pasaulio tautų žaidimai su pliušiniais meškiukais,
naudojamais vietoje reikalingo žaidimų reikmens; žaidimai, pamėgdžiojantys meškų elgseną, judesius, gyvenimo ypatumus. Trukmė – 30/45 min.*
* Programos dalyviai gali rinktis kūrybinį užsiėmimą arba judriuosius žaidimus, arba abu variantus, priklausomai nuo skiriamo laiko ir turimos erdvės (žaidimams tinka salė, kita didesnė patalpa, lauko aikštelė). Vidutinė programos trukmė – 1,5 val.

Atsisiųsti programą

Atsisiųsti priedą: dalyvio pažymėjimą