Edukacinės programos

Visas edukacines programas galima laisvai naudoti ir pritaikyti savo poreikiams

Edukacinės programos sukurtos projekto „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – skaitmeninės kompetencijos centras“ lėšomis

noriu į bibliot

 Programa skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams, kurie ruošiasi eiti į mokyklą ir 1–4 klasių mokiniams. Ji leidžia įdomiai, patrauklia forma supažindinti šio amžiaus tarpsnio vaikus su jiems skirtomis bibliotekos elektroninėmis paslaugomis, skatina lankytis bibliotekoje, domėtis knygomis ir skaityti, ugdyti savo gabumus, moko ieškoti ir rasti reikiamą informaciją ir ją panaudoti.

 Edukacinės programos turinys leidžia lanksčiai ir kūrybiškai ją pritaikyti kitose bibliotekose, palieka vietos susikurti savas žaidybines užduotis, pridėti į programą vaikų registraciją į biblioteką ar sugalvoti kitus užsiėmimus, naudojantis siūloma programos struktūra, įtraukti kitose bibliotekose teikiamas elektronines paslaugas minėto amžiaus vaikams.

Programos turinys

1 etapas: Sveiki atvykę į biblioteką! Reali kelionė po vaikų literatūros skyrių: trumpa pažintis su Vaikų literatūros skyriumi, ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių mokiniams skirtu knygų fondu, skaitykla.

Trukmė – 10 min.

2 etapas: Sveiki atvykę į biblioteką! Virtuali kelionė po vaikų literatūros skyrių:

 • Bibliotekos svetainė
 • Vaikų literatūros skyriaus puslapis
 • Susipažinkime (pagrindinė vaizdinė, tekstinė informacija svetainėje apie vaikų literatūros skyrių, kontaktai, įdomūs faktai),
 • Kas čia yra? (paslaugos: abonementai, skaitykla, knygų fondai, edukacinių programų pristatymas),
 • Ką čia veikiame? (paskutinių renginių peržiūra, virtualios vaikų literatūros skyriaus parodos),
 • Vietelė tavo kūrybai (piešk, rašyk, fotografuok, atsiųsk, įkelk, dalinkis),
 • Tai įdomu! (nuorodos: vaikų žurnalai, naujos knygos, populiariausių žaidimų svetainės, knygų ir filmų herojų svetainės).
 • Biblioteka facebook'e

Trukmė – 15 min.

3 etapas: Žiniukų mokykla. Informacijos paieška ir naudojimas savo reikmėms

Trukmė – 15 min.

4 etapas: Praktinės užduotys (priklausomai nuo turimo laiko, dalyviai pasirenka praktinę užduotį pagal savo poreikius ir galimybes iš kelių variantų):

 • Svajonių biblioteka. (nupiešk, parašyk apie savo svajonių biblioteką, matyk savo darbelį virtualioje parodoje).
 • Išbandyk jėgas super žaidime! (edukaciniai žaidimai svetainėje www.pasvalia.lt)
 • Apie ežiuką ir kitus sutvėrimus (paieška internete pagal duotą temą/žodį/klausimą)

Trukmė – 15–20 min.

5 etapas: Apdovanojimas: edukacinės programos pažymėjimų įteikimas, Vaikų literatūros skyriaus informacinės ir reklaminės medžiagos (lankstinukų apie biblioteką, knygos skirtukų ir kt.) dalinimas, padėka ir kvietimas apsilankyti bibliotekoje.

Trukmė – 5 min.

Atsisiųsti programą

Atsisųsti priedą: dalyvio pažymėjimą